علمها

ADS
نویسنده : م باقری 1391/01/4, 11:27 ب.ظ
نوآوری های علم و فناوری
معرفی 5 فناوری جدید

تصویر 1  نوآوری الکترونیک نوآوری های علم و فناوری نوآوری های علمی اختراعات ابتکارات فنی
کنگره سالانه جهانی موبایل که از روی 27 فوریه در بارسلونا آغاز به کار خواهد کرد، میزبان جدید ترین فناوری ها در زمینه صنعت موبایل خواهد بود که توسط شرکتهای بزرگ ارائه شده اند.

در میان بسیاری از نوآوری هایی که قرار است در این کنگره به نمایش گذاشته شوند، پنج فناوری به نظر بیشتر مورد توجه قرار خواهند داشت:
  • ویندوز هشت
  • خودروهای متصل به اینترنت و هوشمند
  • خدمات فوق برتر ارسال پیامکهای اینترنتی
  • گوشی های ضد آب
  • و از همه جالبتر لباسهای هوشمند برای نوزادان

http://www.elmha.com

نوآوری های علمی - فنی - الکترونیکدر میان بسیاری از نوآوری هایی که قرار است در این کنگره به نمایش گذاشته شوند، پنج فناوری به نظر بیشتر مورد توجه قرار خواهند داشت:

تصویر 7 نوآوری الکترونیک ویندوز هشت خودروهای متصل به اینترنت خودروهای هوشمند خرمات ارسال پیام کوتاه گوشی های ضد آب لباسهای هوشمند برای نوزادان لباس هوشمند نوزادان


ویندوز هشت:

مایکروسافت در روز 29 فوریه نسخه آزمایشی ویندوز هشت خود را عرضه خواهد کرد. این نرم افزاری است که مایکروسافت به عنوان برگ برنده در رقابت با اپل و گوگل در مبارزه ای برای کنترل رایانه های آینده رو خواهد کرد. این نسخه که بازطراحی بنیادین نسخه سه ساله ویندوز هفت به شمار می رود، به عنوان یکی از مهمترین رونمایی های نرم افزاری مایکروسافت از سال 1985 شناخته می شود. ویندوز هشت با سیستمهای لمسی سازگار بوده و شکل ظاهری آن با الهام از سیستم عامل "ویندوز فن" مایکروسافت طراحی شده است.


تصویر 2  نوآوری الکترونیک نوآوری های علم و فناوری نوآوری های علمی اختراعات ابتکارات فنی


خودروهای متصل:

اپراتورهای شبکه های موبایل اکنون فراتر از تلفنهای همراه و به دیگر محصولات می اندیشند. رایانه های درون خودرو که در گذشته به برندهای گران قیمتی از قبیل "آئودی" و BMW اختصاص داشت، مسیر خود را به درون خودروهای دیگری نیز باز کرده اند. فورد، تویوتا، جنرال موتورز و ولوو از جمله تولید کنندگانی هستند که در حال تجهیز خودروهای خود به نرم افزارهایی هستند که می توانند اختلالات موتور را گزارش کنند، نسبت به اختلال در عملکرد خودرو واکنش نشان داده و با استفاده از ایستگاه های اینترنتی خودرو را به مسیرهای کم ترافیک هدایت کند.

در این کنگره دو شرکت ولوو و اریکسون خودروی الکتریکی را به نمایش خواهند گذاشت که مجهز به اتصال اینترنتی موبایل خواهد بود. راننده این خودرو می تواند خودروی خود را در هر نقطه ای شارژی کند، اما فناوری انرژی سنج خودرو با سنجش میزان برق گرفته شده از نقاط مختلف، قبض مربوط به برق را برای مالک خودرو ارسال خواهد کرد.


تصویر 6 نوآوری الکترونیک ویندوز هشت خودروهای متصل به اینترنت خودروهای هوشمند خرمات ارسال پیام کوتاه گوشی های ضد آب لباسهای هوشمند برای نوزادان لباس هوشمند نوزادان


ارسال پیامکهای اینترنتی:

ارسال پیامک از طریق برنامه های جانبی گوشی های هوشمند طرفداران بیشتری دارد زیرا هزینه آنها کمتر خواهد بود. این خدمات به عنوان "خدمات فوق برتر" شناخته می شوند زیرا از اینترنت برای میان بر زدن در شبکه موبایل استفاده می شود. اپراتورهای موبایل به همین دلیل از ارائه دادن چنین خدماتی خودداری می کرده اند تا سودی که از ارسال پیامکهای متنی و صوتی در شبکه به دست می آوردند را از بین نبرند.

امسال پنج اپراتور بزرگ اروپایی این روند را تغییر خواهند داد و "خدمات فوق برتر" که از پیش در گوشی های موبایل قرار داده شده اند را رونمایی خواهند کرد. اما این خدمات در حال حاضر از تماسهای صوتی پشتیبانی نکرده و تنها پیامکها را پوشش خواهد داد و این نشان می دهد اپراتورها هنوز تا استقبال کامل از شبکه اینترنت راه زیادی در پیش دارند.


تصویر 3  نوآوری الکترونیک نوآوری های علم و فناوری نوآوری های علمی اختراعات ابتکارات فنی


گوشی های ضد آب:

 شرکت ژاپنی فوجیتسو قصد دارد در کنگره امسال با طرحی عملی حضور پر رنگ خود را در بازار متراکم تلفنهای هوشمند در اروپا به نمایش بگذارد: گوشی های هوشمند ضد آب. استفاده از این ابزار در حال حاضر در ژاپن رواج پیدا کرده است اما در اروپا آسیبهای ناشی از ورود آب به گوشی های تلفن هوشمند یکی از رایج ترین دلایل دریافت بیمه به شمار می رود.

بر اساس گزارش گاردین، موتورولا در حال حاضر برای گوشی های خود از پوششی به نام "آریدیون" استفاده می کند، پوششی نانویی که با سطح داخلی و خارجی تجهیزات پیوند خورده، ضد خض و غیر قابل نفوذ است. فوجیتسو به جای استفاده از چنین پوششی از مهر و مومی ویژه بر روی باتری های خود استفاده می کند که می تواند از نفوذ آب تا عمق 1.5 متری جلوگیری کند.

تصویر 5 نوآوری الکترونیک ویندوز هشت خودروهای متصل به اینترنت خودروهای هوشمند خرمات ارسال پیام کوتاه گوشی های ضد آب لباسهای هوشمند برای نوزادان لباس هوشمند نوزادان


لباسهای هوشمند برای نوزادان:

 
پدر و مادرها معمولا از طریق حس بویایی و با تاخیر متوجه می شوند که باید لباس نوزاد خود را تعویض کنند اما اکنون فناوری جدیدی پیامی مبنی بر نیاز به تعویض لباس نوزادان را برای پدرها و مادرها در قالب پیامک یا ایمیل ارسال می کند.

این فناوری در واقع نوعی لباس نوزاد با برند Exmobaby است که می تواند نشانه های حیاتی نوزاد را خوانده و آنها را بر روی موبایل، رایانه ها یا تبلتها ارسال کند. حسگرهای این لباس در زیر پارچه مخفی شده اند تا امکان دسترسی به آنها وجود نداشته باشد. این حسگر پوشیدنی قابل شستشو بوده و می تواند رطوبت، حرکت، حرارت پوست و ضربان قلب را ردیابی کند.این لباسهای حسگر از طریق رادیوی دیجیتال کم مصرفی به اینترنت وصل می شود و قابل شارژ است.

تصویر 4  نوآوری الکترونیک نوآوری های علم و فناوری نوآوری های علمی اختراعات ابتکارات فنی

بر اساس گزارش engadget، این لباس می تواند اطلاعاتی که با استفاده از ارتباطات بی سیم و ارزیابی وضعیت نوزاد به صورت روزانه و یا در هنگام شب که کنترل بر روی نوزادان دشوار تر خواهد شد، به دست آورده است را به رایانه ها، موبایلها یا تبلتهای خانواده ها ارسال کند. پیامهای دریافت شده اطلاعاتی هستند که در زمان حقیقی و به واسطه ایجاد تغییر در وضعیت یا نشانه های حیاتی نوزاد به ثبت رسیده اند.

http://www.elmha.com
منبع : خبرگزاری مهر
گردآوری و ویرایش : علمها دات کام

دسته بندی : تازه های برق - الکترونیک , نوآوری های علمی و فنی ,
برچسب ها : نوآوری های علم و فناوری , نوآوری های علمی , اختراعات , ابتکارات فنی , معرفی 5 فناوری جدید , ویندوز هشت , خودروهای متصل به اینترنت , خودروهای هوشمند , گوشی های ضد آب , لباسهای هوشمند برای نوزادان , لباس هوشمند نوزادان , خدمات ارسال پیام کوتاه ,موضوعات
» تصویر روز (5)
» نرم افزار آی اُ اس (ios App) (1)
» نرم افزار اندروید (Android App) (1)
» نرم افزار تبلت (Tablet App) (1)
» نرم افزار (Software) (2)
» تجهیزات جانبی (gadjet) (7)
» دوربین (1)
» تبلت و کتابخوان (5)
» لپ تاپ (3)
» سخت افزار (2)
» موبایل (9)
» پزشکی و سلامت (2)
» شناخت فلزات (5)
» هوا فضا (2)
» فیزیک (2)
» شیمی (2)
» سوالات امتحانی (13)
» ماشین های اداری (2)
» مهندسی راه و ساختمان (2)
» صنایع سنگین (1)
» خودروی پاک (6)
» اخبار خودرو (21)
» مفاهیم علم و فناوری (3)
» اینترنت (1)
» مبانی الکترونیک و برق (24)
» تولید انرژی (38)
» مخابرات (17)
» دیجیتال (3)
» قطعات و وسایل الکترونیک (51)
» رباتیک و هوش مصنوعی (26)
» پروژه های الکترونیک (31)
» مرتبط با الکترونیک (5)
» اندازه گیری الکتریکی (7)
» تازه های برق - الکترونیک (17)
» دانلود آموزشی (42)
» دانلود نرم افزار علمی (7)
» دانلود کتاب و جزوه (14)
» دانلودها (11)
» .:: تازه های علم و فناوری ::. (4)
» نوآوری های علمی و فنی (27)
» نانو تکنولوژی (2)
» آموزش مهارت (8)
» حمل و نقل و خودرو (13)
» اخبار علم و فناوری (72)
» اخبار برترین ها (4)
» اهم اخبار (3)
» داستان کوتاه و آموزنده (1)
» عکس متحرک (3)
» عکس علمی (19)
» فیلم علمی - آموزشی (25)
» .:::: تفریح و سرگرمی :::::. (3)
» جوک - طنز - لطیفه (3)
» اس ام اس (2)
» معما و سرگرمی (5)
» عجایب جهان (13)
» تست شخصیت (3)
» فال و طالع بینی (1)

نظرسنجی

شما به کدام نوع از مطالب سایت علاقه دارید؟نویسندگان

» م باقری (453)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


آشنایی با علم و صنعت الکترونیک و برق و تازه های فناوری
ایجاد کننده وبلاگ : م باقریساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic