تبلیغات
علمها - بی صدا ترین توربین بادی جهان

علمها - بی صدا ترین توربین بادی جهان

برق - الکترونیک - فناوری

برق - الکترونیک - فناوری

علمها - بی صدا ترین توربین بادی جهان برق - الکترونیک - فناوری
انرژی پاک
بی صدا ترین توربین بادی جهان

انرژی بادی بی صداترین توربین بادی جهان WindSpire

اکو ویسپر که بی‌صداترین توربین بادی جهان لقب گرفته، می‌تواند نسبت به توربین‌های دیگر تا 30درصد انرژی بیشتری تولید کند، به پرندگان آسیبی نرساند و در برابر باد با سرعت 220 کیلومتربرساعت مقاومت کند.

لطفاً جهت آشنایی بیشتر با توربین های بادی بی صدا بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

تصویر توربین بادی بی صدا انرژی تجدید پذیر

استرالیا نصب اولین توربین‌های بادی را که به عنوان بی‌صداترین توربین‌های بادی جهان معرفی شده‌اند، آغاز کرده است. این توربین کوچک که Eco Whisper نام دارد، علی‌رغم اینکه نصف ارتفاع و قطر پره‌های توربین‌های بادی متداول را دارد، می تواند 20 کیلووات انرژی الکتریکی تولید کند. این توربین به صورت خودکار روی جهت وزش باد تنظیم خواهد شد.
به گزارش گیزمگ، بخش اعظم صدایی که هنگام چرخش توربین‌های سه‌تیغه متداول به گوش می‌رسد، نتیجه برخورد باد با لبه‌های هر تیغه است. همان‌طور که می‌بینید تیغه‌های این توربین جدید که شبیه به هواکش است، در میان دو حلقه محصور شده‌اند. در نتیجه صدای تولید شده به حداقل خواهد رسید و از نجوای آهسته‌ای که تنها از نزدیک شنیده می‌شود، بیشتر نخواهد شد.
مطابق اعلام شرکت ارائه راه کارهای انرژی تجدید پذیر استرالیا،(RESA) این توربین به شکلی طراحی شده که می‌تواند در شرایط گوناگون حدود 30درصد نسبت به نمونه‌های دیگر انرژی بیشتری تولید کند. انرژی تولید شده توسط این توربین در شرایط بهینه نزدیک به 45هزار کیلووات‌ساعت در سال خواهد بود.
این شرکت امیدوار است با نصب توربین‌های اکو ویسپر بیش از نیمی از نیاز مناطق شهری و روستایی به انرژی الکتریکی را تأمین کند. این توربین‌ها می‌توانند در فرودگاه‌ها، پارک‌ها، مناطق تجارتی و دانشگاه‌ها نصب شوند. مدیران این شرکت می‌گویند پس از نصب اولین سری توربین‌ها استقبال بسیارخوبی از اکو ویسپر شده است.

توربین های بادی بی صدا

ارتفاع این توربین بی‌صدا از پایین‌ترین نقطه پایه آن تا بالاترین نقطه 21.1 متر و قطر توربین آن 6.5 متر است. می‌توان محل اتصال توربین به پایه را در شرایط آب‌و‌هوایی گوناگون یا هنگام وزش باد شدید تغییر داد. توربین اکو ویسپر می‌تواند در برابر جریان‌های باد با حداکثر سرعت 220 کیلومتربرساعت مقاومت کند.

نوعی دیگر از توربین های بادی مولد برق
تصویری از نوع دیگر توربین های  بادی ولی نه به اون کم صدایی

توپی مرکزی و 30 تیغه این توربین از آلومینیوم ساخته شده و بخش مفصلی که تیغه را به پایه متصل می‌کند فولادی است. پایین‌ترین سرعت‌های باد می‌تواند اکو ویسپر را به حرکت درآورد و علاوه بر این شکل تیغه‌ها باعث می‌شود در مناطقی که تراکم پرندگان بالا است، احتمال زخمی شدن آنها به حداقل برسد.
http://www.elmha.com
منبع : سایت خبری تابناکطبقه بندی: مبانی الکترونیک و برق،  تازه های برق - الکترونیک، 
برچسب ها: بی صدا ترین توربین بادی جهان، توربین بادی مولد برق، انرزی پاک، انرژی تجدید پذیر، تبدیل انرزی باد به الکتریکی، انرژی بادی، آیرو الکتریک، Eco Whisper، توربین‌های اکو ویسپر، تولید انرژی پاک، WindSpire،  

تاریخ : 1390/11/29 | 10:02 ب.ظ | نویسنده : م باقری | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.