علمها

ADS
نویسنده : م باقری 1390/09/9, 06:27 ب.ظ

برترین شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت

فهرست برترین شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت در دی ماه امسال براساس تست سنجش سرعت که از سوی کاربران اینترنتی انجام شده است، در ۳ بازه زمانی و ۴ گروه اعلام شد.

سرویس دهندگان اینترنت

به گزارش مهر، با راه اندازی سرویس سنجش سرعت اینترنت از سوی مرکز متما، هر ماه شرکتهای برتر ارائه دهنده خدمات اینترنت از لحاظ متوسط سرعت و کیفیت ارسال اینترنت به کاربران ارزیابی می شوند که در این زمینه از تستی که از سوی کاربران انجام می شود، باید کمک گرفت.

به نحوی که کاربران اینترنت با تست و اطلاع از سرعت واقعی اینترنت خود که از طریق دانلود نرم افزار ایرانی سنجش سرعت اینترنت امکان پذیر است در این ارزیابی شرکت می کنند.

در این نوع آزمایش کاربر با استفاده از مرورگر خود به سرور سنجش متصل شده و ۲ طرف نرم افزار سنجش با تبادل بسته های مشخصی از اطلاعات و زمانبندی ارسال و دریافت بسته‌ها، متوسط سرعت اتصال کاربر را محاسبه می‌کند که سرعت محاسبه شده در این حالت، میزان پهنای باند استفاده نشده (ظرفیت خالی خط) در طول زمان آزمایش است.

تست سنجش سرعت اینترنت از آن جهت حائز اهمیت است که چنانچه بخشی از پهنای باند ارائه شده به کاربر توسط کاربر دیگری اشغال شده باشد میزان سرعت محاسبه شده کمتر از ظرفیت واقعی خط خواهد بود و به این ترتیب کم فروشی شرکتها در ارائه اینترنت واقعی به مشترکانشان مشخص می شود.

افزایش میزان استفاده کاربران از سنجش سرعت اینترنت

نگاهی به سرویس های ارائه شده از سوی شرکتهای برتر اینترنتی طی یک سال گذشته از افزایش تعداد سنجش سرعت اینترنت از سوی کاربران حکایت دارد؛ به نحوی که این موضوع باعث شده تا شرکتهای ارائه دهنده خدمات به این کاربران، به دلیل افزایش تعداد تستها با تفاوت چشمگیری نسبت به دیگر شرکتها در صدر برترین ارائه دهندگان جای گیرند.

در جداول برترین ارائه دهندگان اینترنت در دی ماه امسال بیشترین تستهای انجام گرفته مربوط به کاربران اینترنت با پهنای باند ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه بوده و شرکت آریانا گستر اسپادانا نیز برای نخستین بار در جمع برترین شرکتهای ارائه دهنده اینترنت برای اینترنت با سرعت دسترسی ۱۲۸ و ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه قرار گرفت.

سرویس دهندگان برتر اینترنتی دی ماه

در دی ماه امسال مرکز متما تست سنجش سرعت کاربران اینترنت را در ۳ بازه زمانی و ۴ گروه با توجه به پارامتر دسترسی به سرعت ۶۴ کیلوبیت، ۱۲۸ کیلوبیت، ۲۵۶ کیلوبیت و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه تقسیم کرده و براساس آن برترین سرویس دهنده های اینترنتی دایل آپ، ADSL و وایمکس را اعلام کرد.

براین اساس شرکتهای شاتل، پارس آنلاین و نداگسترصبا و داده پردازی فناوا سرویس دهندگان برتر برای سرعت دسترسی ۶۴ کیلوبیت برثانیه و در بازه های زمانی مختلف شناخته شدند و برای سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه نیز داده پردازی فناوا، عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، نداگستر صبا و ایرانسل برای بازه زمانی ۱ تا ۸ صبح و عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، ایرانسل، آریاگستر اسپادانا، نداگستر صبا و داده پردازی فناوا برای بازه زمانی ۸ تا ۱۶ بعدازظهر انتخاب شدند و در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۴ نیز عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، نداگسترصبا، داده پردازی فناوا و ایرانسل سرویس دهندگان برتر سرعت ۱۲۸ کیلوبیت برثانیه بودند.

علاوه بر این شرکتهای شاتل و پارس آنلاین و نداگسترصبا برای بازه زمانی ۱ تا ۸ صبح، پارس آنلاین، شاتل، ارتباطات مبین نت،آریاگستر اسپادانا، ایرانسل و نداگسترصبا برای بازه زمانی ۸ تا ۱۶ بعدازظهر و داده پردازی فناوا، شاتل، پارس آنلاین، ایرانسل و نداگسترصبا برای بازه زمانی ۱۶ تا ۲۴ به عنوان برترین ارائه دهندگان اینترنت به کاربران با سرعت دسترسی ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه در دی ماه معرفی شدند.

مرکز متما شرکتهای عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، شاتل، توسعه رسان پاسارگاد، ارتباطات مبین نت و نداگسترصبا را به عنوان سرویس دهنده های برتر برای سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه در بازه زمانی ۱ تا ۸ صبح انتخاب کرده و شرکتهای عصرانتقال داده ها، پارس آنلاین، شاتل، توسعه رسان پاسارگاد، ارتباطات مبین نت ، ایرانسل، داده پردازی فناوا و نداگسترصبا نیز سرویس دهنده های برتر به کاربران با این سرعت در بازه زمانی ۸ تا ۱۶ بعدازظهر شدند.

کاربران اینترنت پرسرعت، شرکتهای عصر انتقال داده ها،شاتل، پارس آنلاین، توسعه رسان پاسارگاد ، ارتباطات مبین نت، ایرانسل، نداگسترصبا و داده پردازی فناوا را نیز به عنوان سرویس دهنده های برتر سرعت ۵۱۲ کیلوبیت برثانیه در بازه زمانی ۴ بعدازظهر تا ۱۲ شب در دی ماه انتخاب کردند.

جداول معرفی شرکتهای برتر ارائه دهنده اینترنت

به گزارش مهر، نتایج به دست آمده از تستهای کاربران اینترنت از اول تا ۳۰ دی ماه به ترتیب در بازه های زمانی ۱ تا ۸ صبح، ۸ تا ۴ بعدازظهر و ۴ بعدازظهر تا ۱۲ شب و به نسبت سرعت دسترسی ۶۴ کیلوبیت، ۱۲۸ کیلوبیت و ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه به شرح زیر است:

برترین های ۶۴ کیلوبیت

برترین های ۱۲۸K

برترین های ۲۵۶K

برترین های ۵۱۲K

http://www.elmha.com
منبع : خبرگزاری مهر

دسته بندی : اینترنت ,
برچسب ها : برترین شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت , اخبار اینترنت , ADSL , سرعت اینترنت , مقایسه ی شرکت های اینترنتی , مقایسه سرعت اینترنت , تست سنجش سرعت اینترنت , مقایسه شایل و پارس آنلاین , مقایسه سرعت شاتل , مقایسه سرعت پارس آنلاین , مقایسه ایرانسل , سرعت internet , برتین شرکت های اینترنت , خدمات اینترنت , سرویس دهندگان اینترنت , بهترین سرویس دهنده اینترنت ,موضوعات
» تصویر روز (5)
» نرم افزار آی اُ اس (ios App) (1)
» نرم افزار اندروید (Android App) (1)
» نرم افزار تبلت (Tablet App) (1)
» نرم افزار (Software) (2)
» تجهیزات جانبی (gadjet) (7)
» دوربین (1)
» تبلت و کتابخوان (5)
» لپ تاپ (3)
» سخت افزار (2)
» موبایل (9)
» پزشکی و سلامت (2)
» شناخت فلزات (5)
» هوا فضا (2)
» فیزیک (2)
» شیمی (2)
» سوالات امتحانی (13)
» ماشین های اداری (2)
» مهندسی راه و ساختمان (2)
» صنایع سنگین (1)
» خودروی پاک (6)
» اخبار خودرو (21)
» مفاهیم علم و فناوری (3)
» اینترنت (1)
» مبانی الکترونیک و برق (24)
» تولید انرژی (38)
» مخابرات (17)
» دیجیتال (3)
» قطعات و وسایل الکترونیک (51)
» رباتیک و هوش مصنوعی (26)
» پروژه های الکترونیک (31)
» مرتبط با الکترونیک (5)
» اندازه گیری الکتریکی (7)
» تازه های برق - الکترونیک (17)
» دانلود آموزشی (42)
» دانلود نرم افزار علمی (7)
» دانلود کتاب و جزوه (14)
» دانلودها (11)
» .:: تازه های علم و فناوری ::. (4)
» نوآوری های علمی و فنی (27)
» نانو تکنولوژی (2)
» آموزش مهارت (8)
» حمل و نقل و خودرو (13)
» اخبار علم و فناوری (72)
» اخبار برترین ها (4)
» اهم اخبار (3)
» داستان کوتاه و آموزنده (1)
» عکس متحرک (3)
» عکس علمی (19)
» فیلم علمی - آموزشی (25)
» .:::: تفریح و سرگرمی :::::. (3)
» جوک - طنز - لطیفه (3)
» اس ام اس (2)
» معما و سرگرمی (5)
» عجایب جهان (13)
» تست شخصیت (3)
» فال و طالع بینی (1)

نظرسنجی

شما به کدام نوع از مطالب سایت علاقه دارید؟نویسندگان

» م باقری (453)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


آشنایی با علم و صنعت الکترونیک و برق و تازه های فناوری
ایجاد کننده وبلاگ : م باقریساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic